Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


presmerovani

Jak si nastavit přesměrování e-mailů na jiný (soukromý) účet.

V tomto návodu je popsáno, jak nastavit prostředí webmailu Filozofické fakulty tak, že začne přeposílat kopie e-mailů, které přijdou na daný účet, na účet jiný, který pravidelně čtete.

Poté, co se přihlásíte do webmailu, zvolíte Nastavení:

V dialogu Nastavení Zvolíte položku Filtry:

V okně Filtry zvolíte ikonu '+', kterou přidáte nový filtr:

Zde je třeba vyplnit zeleně označené položky. Jednak je to jméno vzniklého filtru (můžete nechat ono Presmerovani), dále je třeba zvolit, že se přesměrování bude týkat všech e-mailů, dále je třeba vybrat z nabídky akcí 'Odeslat kopii zprávy na' a dále vložit e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy přeposílat. Prosím, pečlivě si tento e-mail zkontrolujte, jinak Vám zprávy přeposílány nebudou!. Na samý závěr je třeba stisknout tlačítko 'Uložit' (v obrázku červeně ohraničené).

Tím je nastavení hotové. Toto nastavení způsobí, že se Vám odešle kopie zprávy a zpráva se současně uloží ve webmailu. Prosím, ponechte toto nastavení, abyste měli k dané zprávě přístup i z klientů, které používáte na Jihočeské univerzitě a abyste na danou zprávu mohli odpovědět ze své fakultní e-mailové adresy. Pokud si v nastavení vyberete položku 'Přeposlat zprávu na', pak se Vám zpráva na serveru neuloží a nebudete s ní moci dále pracovat!

presmerovani.txt · Poslední úprava: 2017/11/28 08:06 autor: wikiadmin